BRATISLAVA - Sú Maďari naozaj takí temperamentní, Poliaci takí pobožní a Česi takí "sporovliví", a to aj v tých najintímnejších chvíľach? Reč je o sexe s cudzincom, alebo o tom, akí sú naši okolití susedia za dverami svojich spální! Tak akí teda sú?! Kto "beží" v posteli maratón, a kto radšej uprednostní rýchlovky?
Priemerný človek sa podľa prieskumu spoločnosti Durex počas roka miluje približne 103-krát. Tento priemer spomedzi našich susedov najviac prevyšujú Maďari, ktorí sa v štatistike dopracovali k úctyhodnému číslu 131-krát ročne. K najsexujúcejším susedom patria s číslom 125-krát aj Česi. Slováci sa musia uspokojiť s milovaním 117-krát za rok, a komu to nepostačuje, môže si odskočiť do už spomínaných krajín. Naopak, do Poľska a Rakúska by Slováci chodiť nemali, v týchto krajinách sa totiž milujú s ešte menšou frekvenciou.
Aj keď kvantita nemusí znamenať vždy kvalitu, pri sexe to zjavne platí! Najviac orgazmov zažívajú tieto krajiny práve v uvedenom poradí - Maďarsko, Česko, Slovensko, Poľsko a Rakúsko.
Ten, kto však netúži po absolútnom vrchole, a má skôr radšej pomalú a dlhú predohru, by toto poradie mal obrátiť! V Rakúsku a Poľsku sa pripravte na 21 najpomalších minút, v Maďarsku to potrvá približne 20 minút, a s najkratšou predohrou, trvajúcou 17,5 minúty, sa musia uspokojiť práve Slováci. Aj keď pri ostatných číslach teda vychádzame ako sivý priemer, v tomto sme absolútni milovníci rýchloviek!
Čo sa však týka samotných kontaktov s cudzincami, podľa odborníkov to má svoje plusy i mínusy. "Medzi mínusy patrí napríklad známa sexuálna turistika, ktorá prispieva k nebývalému rozšíreniu pohlavne prenosných nákaz, k prostitúcii, k zneužívaniu detí či obchodu s bielym mäsom," dodáva sexuológ Ján Vrabec.
Medzi strachom z pohlavných chorôb v našom regióne bezkonkurenčne vedie vírus HIV a AIDS. Viac ako ktorejkoľvek inej sexuálne prenosnej choroby sa ich obávajú nielen Slováci, ale i naši susedia. Najviac však Česi (73 %), za ktorými nasledujú Maďari (69 %) a Rakúšania (65 %).
Z neplánovaného tehotenstva má najväčšiu obavu katolícke Poľsko (40 %), Slováci skončili na druhom mieste so 40 %, a ďalej nasledujú Rakúšania (28 %), Česi (13 %) a nakoniec Maďari (11 %).