LONDÝN - Tikanie hodinových ručičiek je podľa riaditeľov britských stredných škôl pre žiakov kontraproduktívne. Zhodli sa na tom, že analógové hodiny v triedach, kde žiaci vykonávajú ekvivalent našej maturity, vymenia za digitálne. Z tradičných hodín vraj niektorí stredoškoláci nevedia určiť čas, čo ich stresuje. Tikot hodín ich navyše vyrušuje a znižuje tak ich sústredenosť na test.
Malcolm Trobea, ktorý pôsobí ako zástupca generálneho tajomníka Združenia riaditeľov škôl a vysokých škôl povedal, že dnešné deti sú zvyknuté na moderné technológie a zavedenie digitálnych hodín vníma ako napredovanie s dobou.
„Súčasná generácia na rozdiel od tej staršej nie je tak dobrá v určovaní času podľa tradičných hodín. Čas v digitálnej forme vídajú aj na svojich mobilných telefónoch či počítačoch. Takmer všetko, čo majú, je digitálne,“ vysvetlil Trobea pre denník The Telegraph. Trobea v minulosti pôsobil ako riaditeľ jednej z britských stredných škôl.
Dievčina nastúpila do Uberu a neverila vlastným očiam: Veľavravný odkaz vodiča na FOTO
Generálny tajomník ďalej avizoval, že zmenu vnímajú pozitívne aj učitelia, ktorí si myslia, že žiaci sa budú pri výkone testov viac koncentrovať a zredukuje sa tým aj ich stres.
„Nemôžeme od študentov chcieť, aby počas skúšok zdvíhali ruky a pýtali sa, koľko času im ešte ostáva. Zavedenie digitálnych hodín má navyše ďalšiu veľkú výhodu - je oveľa menšia pravdepodobnosť, že sa žiaci pri kontrole času pomýlia,“ dodal Trobea.