Leto už sa definitívne skončilo a nám nezostáva nič iné len sa s tým čo najskôr zmieriť. Netreba, ale zúfať alebo padať do depresie. Prečo by sme sa tentoraz nepozreli na chlad pozitívne? Vyťažme zo zimy a použime chlad v prospech svojej krásy a zdravia.
Myšlienka, že sa budete prechádzať pri –160 stupňov Celzia v šortkách a tielku, nie je na prvý pohľad ani trocha lákavá, ale stačí sa informovať a zistíte, že kryoterapia nie je ani bolestivá ani nepríjemná. V skutočnosti má zázračné účinky.
Je vedecky dokázané, že kryoterapia pôsobí pozitívne na imunitný systém a posilňuje obranyschopnosť organizmu. Chlad od -100 do -160 stupňov Celzia stlačí bunky, vytlačí z nich tuk a dôkladne ich prekrví, a tým vás účinne zbaví aj celulitídy. Všeobecne platí, že pobyt v extrémne nízkych teplotách omladzuje, osviežuje a zlepšuje náladu.
Ako pobyt v kryokomore prebieha?
Po absolvovaní lekárskej prehliadky klienti vchádzajú do kryokomory. V komore treba dýchať pomaly a plytko cez masku, ktorá je spolu s drevákmi, podkolienkami, krátkymi bavlnenými šortkami, rukavicami a čelenkou na uši povinnou súčasťou výbavy. Po krátkej adaptácii v predsieni s teplotou -60 °C, do ktorej klient vstupuje len v sprievode obsluhy, sa prechádza do aplikačnej komory s teplotami v rozsahu -120 až -130 °C. Pobyt v komore trvá nie viac ako dve až tri minúty. Je vhodné ho stráviť pomalou chôdzou; polohou v podrepe možno tiež skúmať rozličné teplotné úrovne v miestnosti. Po uplynutí dvoch minút klient prechádza späť do predsiene, kde zotrvá asi 10 sekúnd.
Po skončení kryoterapie klienti absolvujú povinné intenzívne 10 – 15 min. cvičenie, pri ktorom sa organizmus znovu zohreje na normálnu teplotu.
Odborníci odporúčajú kúru, ktorá obsahuje 10 až 20 vstupov v pravidelných intervaloch a ideálne deň po dni. Za rok si môžete dopriať najviac dve takéto chladivé kúry.
Ďalšie pozitívne účinky kryoterapie
Chcete sa zbaviť celulitídy aj vy? Kliknite SEM a získajte zľavnené vstupy do kryokomory.