WASHINGTON - Po streľbe na exprezidenta Donalda Trumpa sa roztrhlo vrece s neoverenými a falošnými informácie, ktoré sa zdieľajú cez sociálne siete. Dokonca ľudia zverejňujú falošnú fotografiu útočníka spoločne s videom.
Stránka Hoaxy a podvody upozorňuje na to, že po streľbe na bývalého prezidenta Donalda Trumpa, za začali šíriť internetom množstvo neoverených a klamlivých informácií. Jedným z najhorších je video chlapca, ktorého mnohí užívatelia označujú za strelca. V skutočnosti je však všetko inak.
"Na sociálnej sieti X sme zachytili videá, na ktorých sa konkrétna osoba priznáva, že nenávidí Trumpa a republikánov a že bezpečnostné zložky neeliminovali skutočného strelca. V skutočnosti ide o muža, ktorý sa na strelca len podobá a medzitým svoje videá stiahol. Šíria sa však ďalej ako „dôkaz“ o pozadí atentátnika," informuje o tom stránka Hoaxy a podvody na sociálnej sieti. Muž na týchto príspevkoch nie je skutočný strelec.
Skutočný strelec bol Thomas Crook, ktorého počas streľby ochranári zneškodnili a je mŕtvy. "Prvotné správy pritom hovoria o tom, že strelec bol voličom republikánov a na sebe mal tričko obhajujúce držbu zbraní, čo je v súlade s republikánskou politikou. Ide o prvé správy, ktoré musia byť overené relevantnými médiami. Vyzývame verejnosť na zdržanlivosť a vplyvné osobnosti na nezneužívanie tohto incidentu vo svoj vlastný prospech," dodala stránka.