MOSKVA/LONDYŃ - Ruské noviny Komsomolskaya Pravda obvinili anglický Manchester z toho, že je plný tlstých ľudí a zo zhýralosti kvôli priateľskému postoju k homosexuálom. Publicistka Alisa Titková vo svojom príspevku tvrdí, že Manchester je príkladom mesta, ktoré by Moskva, ako hostiteľ budúcoročného Svetového pohára FIFA, nemala napodobňovať.
Hrôzy z čias nacizmu sa vracajú: V Čečensku zriadili koncentračné tábory, prvé od Hitlera
V článku je citovaný jeden ruský návštevník, ktorý hovorí: "Ich ženy sú také tučné, vyzerajú pre svojich mužov odporne. Vidíte, konzumujú toľko jedla z rýchleho občerstvenia a zemiakov. A pijú pivo z veľkých pohárov. Tu je výsledok."
"Je pravda, že v Manchestri je veľa tučných ľudí," napísala Titková. "Miestnym mladým ženám nevadí, keď im z brucha a tela ovísa tuk a nezmestia sa do džínsov. Keď idú do nočného klubu, dajú si aj tak tesné legíny a minišaty. Samozrejme, je len ťažko možné, že z mužov sa stávajú homosexuáli, pretože dievčatá sú príliš tučné a nepríťažlivé. Ale aj to môže mať vplyv," tvrdí Ruska.
"Celá štvrť v meste patrí gejom. Nikto mi o nej nehovoril, našla som ju sama počas prechádzky. Je tu dokonca miesto, ktorému sa hovorí "Gay Village". Najobľúbenejšie miesto pre takéto páry, kde sú kaviarne a kluby s malými dúhovými vlajkami. Samozrejme, mladý muž s dievčaťom môžu tiež ísť do gej klubu, ale mali by vedieť, že ak sa k nim niekto priblíži, možno to nebude len kvôli rozhovoru...," vysvetľuje novinárka.
Podľa nej Manchester ukázal, prečo ľudia mylne vyzývajú Moskvu, aby bola "tolerantnejšia voči párom s netradičnou sexuálnou orientáciou". Vo večerných hodinách sa gejovia a lesbičky bavia nielen vo vnútri, ale aj vonku a nezakrývajú svoje city.
"V jednej kaviarni bola svadba dvoch dosť veľkých dievčat. Jedno z nich malo svadobný závoj, druhé čiernu kravatu. Ich matky a priatelia sedeli pri stole s nimi. Pri ďalšom stole sme videli muža v koženej maske, z ktorej vytŕčal jazyk, keď chcel olizovať ucho svojho partnera," opísala Titková s tým, že na stenách boli povešané explicitné plagáty, napríklad bozkávanie Batmana a Supermana. Otvorené držanie sa za ruky a bozkávanie medzi homosexuálmi označila za "nechutné" a je veľmi rada, že v Moskve neexistujú takéto gej ulice.
Titková čitateľom predostrela aj veľmi bizarnú myšlienku. Podľa nej "skutočnosť, že v Rusku je čoraz viac ľudí s netradičnou sexuálnou orientáciou" súvisí s tým, že "ich matky nebili dosť, keď boli deti. Je to meradlo ich nemorálnosti". Zároveň vyzvala, aby sa deti rodili do legálnych manželstiev a nedochádzalo k miešaniu lásky a zhýralosti.
Novinárkin príklad netolerancie voči homosexuálom v Rusku prichádza podľa portálu MailOnline v čase, keď sa do médií dostali informácie o prenasledovaní gejov v Čečensku a ich zatváraní do "koncentračných táborov", kde mali byť mučení a niektorí zabití. Častokrát dochádza v krajine aj ku vraždám zo cti, kedy homosexuálov zabijú vlastní rodinní príslušníci, aby sa vyhli hanbe.