Keď dlhodobo nezdravo žijeme, telo reaguje takzvanými stresovými odpoveďami, ktoré spočiatku vnímame len ako tichý šepot: búšenie srdca, bolesti hlavy, poruchy spánku ap. Táto kniha vás možno zastaví a vy sa spýtate – je všetko naozaj v poriadku? Možno by som mal/a čosi zmeniť...
Nová kniha Sám sebe lekárom vznikla preto, aby vám pomohla nájsť toho najlepšieho pomocníka – lekára, ktorý sa skrýva v každom z nás. Spája schopnosti nášho tela i ducha vyliečiť si svoje vnútorné či vonkajšie zranenia a choroby a má neuveriteľnú silu.
Možno aj vy sa v týchto dňoch necítite najlepšie, zle spíte, ste napätí a nervózni, máte vysoký krvný tlak, tmavé kruhy pod očami a čoraz menej radosti. Jednou možnosťou je vyhľadať lekára, nechať si predpísať recept (veď lieky existujú na všetko) a máte hotovo. Teda skoro.
Na vyliečenie nestačí iba recept, ktorý vám podá lekár ponad stôl. Dôležité sú okolnosti, osobnosť liečiaceho, jeho životný štýl...a toto všetko poznáme najlepšie my sami. Podľa autorov knihy Sám sebe lekárom máme každý v sebe vlastného vnútorného lekára, medikus je v nás.
Kumšt je len v tom, ako ho využiť. Či to viete a dokážete ho prebudiť?
Kniha Sám sebe lekárom sa nachádza v ponuke internetového obchodu iPark.sk. Osobný odber po celej SR zdarma>>
V knihe Sám sebe lekárom sa dozviete, ako fungujú samoliečiace sily tela, aký je problém ezoteriky a čo nás udržiava zdravých? Viete, čo je to epigenetika a salutogenéza?
Možno to neviete, ale vaše telo má veľké možnosti samoliečby a čaká len na to, aby mohlo pre vás pracovať. Dajte mu šancu! Všetko podstatné sa dozviete v novinke Sám sebe lekárom.
Najedzte sa do zdravia
„Dobrý kuchár je dobrým lekárom,“ hovorí staré nemecké príslovie. V knihe Sáme sebe lekárom napríklad nájdete 9 výživových nezmyslov.
1) Kto sa vzdá niektorých jedál, napríklad večere, ľahšie schudne.Je to nezmysel, čo dokázal výskum vykonaný na 7000 osobách v období desiatich rokov. Pozor – najmä vynechanie večere nemá podľa tohto výskumu vplyv na zníženie hmotnosti. Zdá sa, že vhodné je ráno zjesť viac, najmä obilniny, lebo sa to spája s lepším pocitom nasýtenia, a potom v priebehu dňa stačí skonzumovať menej energeticky bohatých jedál.
Pravidelné raňajky viedli vo viacerých štúdiách k menšej nadváhe.
2) Deti sa zdravšie stravujú, keď nedostanú cukor a sladkosti. Opäť nezmysel. Keď rodičia zakazujú deťom stravu bohatú na tuky a cukry, dieťa sa na ne uprie, ba konzumuje ich, keď už je sýte. U troj- až šesťročných detí sa preukázalo, že obmedzená dostupnosť príťažlivých potravín bohatých na cukry a tuky viedla k tomu, že deti väčšmi túžili práve po týchto jedlách a v nadmernom množstve ich konzumovali.
Zaujímavé je, že rodičovský príkaz, že plný tanier jedla treba vždy zjesť až do vyprázdnenia, vedie deti k vypestovaniu slabého pocitu nasýtenosti. A keď si majú sami určiť veľkosť porcie, vyberú si väčšie množstvá. Vzhľadom na vznik nadváhy je toto opatrenie pedagogicky skôr kontraproduktívne.
3) Káva odoberá telu tekutiny. Omyl. Niekoľko káv denne síce má močopudný účinok, ale telo si tekutiny pri správnom pití počas dňa doplní. U ľudí, ktorí pravidelne pijú kávu alebo čaj, je však tento močopudný účinok miernejší. Navyše, vyššou konzumáciou kávy sa riziko koronárnej choroby srdca nezvýši a riziko cukrovky sa môže znížiť.
Oveľa viac zaujímavostí a tipov nájdete v novinke Sám sebe lekárom. Kniha sa nachádza v ponuke internetového obchodu iPark.sk. Osobný odber po celej SR zdarma>>