HOLLYWOOD - Americký herec Ethan Hawke tvrdí, že bol na sobáš v 27 rokoch primladý. Vtedy si zobral kolegyňu Umu Thurman, s ktorou boli manželmi v rokoch 1998 až 2005 a majú dve deti. Následne sa dal dohromady s bývalou opatrovateľkou ich detí Ryan Shawhughes. Tú si v roku 2008 vzal za ženu a tiež majú dvoch potomkov.
"Keď ste mladý, úspech vás dokáže ohromiť. Celý svet bol mimo mňa. Chcel som, aby sa prestal tak rýchlo krútiť a myslel som si, že mi v tom pomôže manželstvo, no úplne som sa mýlil. Prišiel som na to, že mužský mozog nie je do veku 28 rokov celkom vyvinutý. Nemal som skladať manželské sľuby, ktoré by trvali dlhšie ako dva týždne," uviedol v rozhovore pre magazín Elle. "Kým nepoznáte sám seba, neviete, ako s niekým iným zdieľať svoj život. Keď som bol mladý, mal som množstvo predstáv o tom, kým chcem byť. Ale neboli úplne zakorenené v pravde," dodal. Tiež vyhlásil, že jednou z mála vecí, ktoré si môžu mladí ľudia skutočne užiť, je sex. Tiež však upozornil na to, že by mali používať ochranu. "Bohužiaľ, vo veku od 18 do 25 rokov, keď som sa mal zabávať od rána do večera, mi zväčša beznádejne chýbalo sebavedomie," priznal.
Štyridsaťdvaročný Hawke sa stal známym po uvedení filmu Spolok mŕtvych básnikov (1989), po ktorom nasledovalo účinkovanie v snímkach Biely tesák (1992), Prežiť (1993), Gattaca (1997) alebo Veľké nádeje (1998). Za stvárnenie Jakea Hoyta v krimidráme Training Day (2001) si vyslúžil nomináciu na Oscara. Rodák z texaského Austinu hral napríklad aj vo filmoch Zlodej životov (2004), Obchodník so smrťou (2005), Fast Food Nation (2006), Než sa diabol dozvie, že si mŕtvy (2007), New York, milujem ťa (2009) alebo Total Recall (2012). Je tiež hviezdou trilógie Pred úsvitom (1995), Pred súmrakom (2004) a Pred polnocou (2013), ktorej posledná časť mala svetovú premiéru v januári na filmovom festivale Sundance. Druhú nomináciu na Oscara získal za prácu na scenári romantickej drámy Pred súmrakom. V uplynulom desaťročí sa navyše vrátil k divadlu, ktoré označuje za svoju "prvú lásku". V roku 2003 sa predstavil napríklad v Shakespearovej hre Henry IV., ktorú režíroval Jack O'Brien.