Pondelok17. február 2025, meniny má Miloslava, zajtra Jaromír, Jaromíra
Polooblačno -4 °C

Ferenčák sa v stredu stretne so šéfom Hlasu: Nikdy neuvažoval o odchode zo strany

Ján Ferenčák Zobraziť galériu (2)
Ján Ferenčák (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady (NR) SR Ján Ferenčák (Hlas-SD) nikdy neuvažoval o odchode zo strany Hlas-SD, ktorú zakladal a je v nej členom predsedníctva. Ešte v stredu sa má rozprávať so šéfom Hlasu-SD Matúšom Šutajom Eštokom o víziách a jeho pôsobení v strane. Dodal, že je otvorený diskusii. Zdôraznil, že si nepraje pád vlády ani predčasné voľby. Problém mal s hodnotovým nastavením strany. Zatiaľ nepovedal, ako bude hlasovať v parlamente, koordinovať sa chce s poslancom Romanom Malatincom (Hlas-SD).

Niektoré veci v strane sa podľa neho nemuseli stať, pripomenul vylúčenie dvoch poslancov Samuela Migaľa a Radomíra Šalitroša zo strany, ktoré označil za razantné. Za dôležité považuje, aby koalícia mala 79 poslancov. S Migaľom aj Šalitrošom je tiež v kontakte.

archívne video

Ján Ferenčák z HLASU-SD tiež nehlasoval o novele z dielne SMERU-SD (Zdroj: TASR/Martina Kriková)

"Nikdy som neuvažoval odísť zo strany Hlas. Som jej zakladateľ, mám k nej nielen citový vzťah a poznám množstvo ľudí v regiónoch, stále sa s nimi stretávam" povedal poslanec v stredu novinárom. Nevie, či mu hrozí vylúčenie. "Vítam diskusiu, nech je otvorená. Moje výhrady boli skôr k hodnotovému nastaveniu strany, o pevnom ukotvení, takisto aj veci, ktoré sa udiali voči európskemu výboru, aby tam členovia vlády nemuseli chodiť, to boli jednoducho veci, s ktorými som nemohol súhlasiť a tam som očakával väčšiu podporu strany aj v rámci parlamentu a možno aj v rámci vedenia, nedočkal som sa," skonštatoval Ferenčák, ktorý šéfuje európskemu výboru v parlamente. "Takže to budú presne veci, ktoré chcem definovať a dúfam a pevne verím, že aj v rámci strany nájdeme spoločné riešenie," skonštatoval.

Spoločne s Malatincom budú uvažovať o postoji pri hlasovaní o zdravotníckych zákonoch i stavebnom zákone. Nechcel unáhlene konkretizovať, ako sa zachovajú. V stredu o zákonoch hovoril so šéfom lekárskych odborárov Petrom Visolajským i ministrom dopravy Jozefom Rážom (nominant Smeru-SD).

Roman Malatinec
Zobraziť galériu (2)
Roman Malatinec  (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Ferenčák považuje za dôležité, aby sa celá situácia upokojila. "Navrhujem spraviť krok späť a nájsť také riešenie, aby tu zbytočne nevznikali konflikty, aby sa zbytočne nejaké osobné veci neprepierali na verejnosti," dodal. Zároveň zdôraznil, že nechce predčasné voľby. "Neviem si predstaviť, aby sa opäť Igor Matovič alebo strana OĽANO (dnes hnutie Slovensko, pozn. TASR) dostala do vlády. Vieme, čo spôsobili, aké škody, ktoré nie sú napraviteľné, to si nikto nepraje," uzavrel.

Viac o téme: SituáciaKoalíciaNRSRJán FerenčákHlas-SD
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo
Alya Máš ma? (prod. Maxo Mikloš)

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu