LONDÝN - Bol 17. august 1896. Bridget Driscoll mala 44 rokov. Keď v ten deň ráno vstala, netušila, že sa navždy zapíše do histórie nielen Veľkej Británie, ale aj celého sveta. Stala sa totiž vôbec prvou osobou, ktorej sa osudnou stala dopravná nehoda. Odvtedy sa mnohé zmenilo. Napriek tomu denne na cestách po celom svete zomierajú stovky ľudí.
Bridget síce auto nešoférovala, no mala obrovskú smolu. V čase, keď prechádzala s dcérkou cez Crystal Palace v Londýne, ju zrazilo auto. Patrilo spoločnosti Anglo-French Motor Carriage Company, išlo o vozidlo Roger-Benz, ktoré slúžilo na propagačné jazdy. Zranenia hlavy mali fatálne následky, nevinnej žene nebolo pomoci.
Rok 2019 na cestách: Smrť kosila najmä v piatok, na týchto úsekoch vodiči najviac riskovali
Šialenú rýchlosť v tom čase v porovnaní so súčasnosťou predstavovalo niečo úplne iné. Ako priblížili na webe guinnessworldrecords.com k smrteľnej zrážke došlo v rýchlosti 6,4 kilometra za hodinu.
Bridget Driscoll was the first recorded case of a pedestrian killed in a collision with a motor car in the UK, today in 1896. She was struck by a car belonging to the Anglo-French Motor Carriage Company that was being used to give demonstration rides. It was traveling at 4 mph. pic.twitter.com/UlpMXWvaCe
— Bill Holdsworth (@Mercomatic) August 17, 2019
Na smutnú skutočnosť upozornila aj bratislavská polícia. Len na území Bratislavského kraja totiž v roku 2019 vyhaslo 19 životov. Celkovo prišlo v uplynulom roku na slovenských cestách o život 245 ľudí. Viac sa dočítate tu.