SEVERNÁ KAROLÍNA – Po liečbe fibroidných nádorov sa Velma Barfieldová stala závislou na liekoch proti bolesti. Z päťdesiatročnej ženy sa neskôr vykľula sériová vrahyňa, ktorá sa stala notoricky známou ako americká „babička smrti“. Bola prvou ženou v USA, ktorú popravili smrtiacou injekciou.
Masová vrahyňa Velma Barfieldová, často prezývaná „najhoršia babičky v USA“, bola údajne milujúcou matkou a babičkou, kým nedostala hysterektómiu a nerozvinula sa u nej chronická bolesť chrbta. Keď bola 52-ročná Barfieldová súdená za vraždu šiestich ľudí, psychiater vypovedal, že sa psychicky zrútila kvôli sexuálnemu zneužívaniu v minulosti. Barfieldová podľa podcastu Lights Out vyrastala v násilníckej domácnosti s otcom náchylným na výbuchy zlosti. Po dvoch deťoch začala mať zdravotné problémy. Moderátor podcastu Josh Thomas vysvetlil: „Boli jej diagnostikované fibroidné nádory v maternici, ktoré spôsobovali intenzívnu bolesť a krvácanie. Lekári oznámili, že Velma potrebuje po operácii hysterektómiu.“
Predpísali jej lieky proti bolesti, ktoré zrejme spôsobili dramatickú zmenu jej osobnosti. Začala mať rovnaký druh záchvatov hnevu, akým bol známy jej otec. „Velma neskôr napísala: ,Nevedela som, ako zvládnuť svoje nervy. Od raného detstva, keď ma čokoľvek rozrušilo, znervózňovalo ma to a bála som sa toho. Všetko sa to zhoršilo po mojej hysterektómii‘,“ uviedol Thomas. Hysterektómie môžu drasticky zmeniť hormóny a v tom čase nebola hormonálna liečba, terapie či poradenstvo bežne dostupné.
Barfieldová následne zrejme utrpela nervové zrútenie, na ktoré jej lekári okrem veľkých dávok liekov proti bolesti, ktoré už užívala, predpísali aj psychofarmakum librium. Aby toho nebolo málo, jej manžel Thomas mal vážny problém s pitím, čo nakoniec viedlo k jeho smrti. Pri fajčení zaspal na posteli a podpálil dom. V roku 1970, len rok po Thomasovej smrti, sa Barfieldová vydala za muža menom Jennings Barfield. Toto manželstvo trvalo menej ako rok – Barfield zomrel, zrejme na problémy so srdcom.
Udal ju jej vlastný syn
Po smrti druhého manžela sa rozpútalo Barfieldovej vraždiace šialenstvo. Najprv Lillian Bullardová, Barfieldovej matka, vykazovala príznaky otravy. Uzdravila sa, ale druhý útok v roku 1974 viedol k jej smrti. V roku 1976 začala Barfieldová pracovať ako opatrovateľka starších ľudí. Prvý pár, o ktorý sa starala, Montgomery a Dollie Edwardsovci, zomreli v priebehu niekoľkých mesiacov začiatkom roku 1977. V tom istom roku začala Barfieldová randiť s Rowlandom Stuartom Taylorom – príbuzným obete Dollie Edwardsovej – a otrávila ho tým, že mu do piva nasypala jed na krysy na báze arzénu. Okrádala ho, aby financovala svoju závislosť na liekoch, ale po jeho smrti povedala svojmu synovi Ronniemu Burkeovi: „Chcela som len, aby ochorel.“
Burke informoval o svojej matke políciu, ktorá Barfieldovú zatkla za vraždu Taylora. Až po uznaní viny sa priznala k ďalším piatim smrteľným otravám. Trest smrti bol v USA obnovený v roku 1976 po 10-ročnej prestávke. Barfieldová sa stala jedinou odsúdenou na smrť v Severnej Karolíne, prvou ženou v Spojených štátoch popravenou za posledných 20 rokov a prvou ženou, ktorá bola popravená smrtiacou injekciou. Barfieldová pred svojou smrťou vydala záverečné vyhlásenie, ktoré znelo: „Viem, že každý prešiel veľkou bolesťou, vrátane všetkých dotknutých rodín, a je mi to ľúto a chcem poďakovať všetkým, ktorí ma podporovali celých tých šesť rokov.“