BATH TOWNSHIP - Pred 90 rokmi, 18. mája 1927, zahynulo počas série bombových atentátov v Bath School v americkom štáte Michigan 45 ľudí, z toho 38 detí vo veku 7 až 12 rokov. Ďalších takmer 60 ľudí bolo zranených. Páchateľom bol 55-ročný farmár a pokladník školy Andrew Kehoe, ktorý posledným z výbuchov spáchal samovraždu. Udalosť v mestečku je dodnes najhoršou masovou vraždou na školách v USA.
Motívom Kehoeovho činu bol údajne neúspech v miestnych voľbách. Muž najskôr zavraždil svoju manželku Nellie a vyhodil do povetria svoju farmu. Potom nastražil niekoľko výbušnín v miestnej škole. Výbuchy usmrtili 36 školákov a dvoch učiteľov. Keď sa v škole začali záchranné práce, odpálil ďalšie nálože, ktoré zabili ešte viac ľudí i jeho samotného. Pyrotechnici neskôr objavili v budove obrí arzenál výbušnín.
Kehoe mal povesť problematického, konfliktného a agresívneho človeka. V roku 1924 bol napriek tomu zvolený za pokladníka školy.
Manželku zavraždil po tom, ako sa vrátila z nemocnice. Jej telo prepravil na farmu, ktorú vyhodil do vzduchu. Explózia bola taká silná, že z celej stavby zostal len komín. Výbuch v škole zaznamenali protipožiarne alarmy okolo 8:45 ráno miestneho času. Školský areál sa podľa výpovedí svedkov zmenil na vojnovú zónu. Po pol hodine Andrew vošiel medzi záchranárov autom naplneným výbušninou a svoje dielo skazy tak dokonal.
Udalosť z roku 1927 zostáva najhorším masakrom na školách v USA. Odvtedy sa však odohralo množstvo ďalších. V apríli 2007 napríklad študent z Južnej Kórey Čo Sung-hu postrieľal na Virginskom polytechnickom inštitúte a štátnej univerzite v Blacksburgu 32 ľudí a následne spáchal samovraždu. Najviac školákov vôbec zahynulo pri útoku v roku 2004 v ruskom Beslane. Začiatkom septembra 2004 prepadla približne tridsiatka pročečenských ozbrojencov školu v Severnom Osetsku a zadržala 1120 ľudí. Po zásahu ruských ozbrojených síl zahynulo 331 ľudí spomedzi rukojemníkov (186 z nich boli deti). Zabitých bolo 31 teroristov a 12 príslušníkov špeciálnych síl.