Na to, aby ste zhodili zopár kíl, spevnili si postavu či zlepšili kondičku, nemusíte potiť slzy vo fitnescentre, drať bežecké tenisky a chrúmať po večeroch mrkvu. I keď – určite je to lepšie ako vyjedať chladničku. Schudnúť sa dá aj príjemnejším spôsobom.
V dnešnej dobre je na výber kvantum možností, ako na to. Niekto preferuje skupinové aktivity vo veľkých halách, kde vo vzduchu buráca hromadný adrenalín a kde by bola hanba „nedať to“, keď aj tá babička v rade predo mnou cvičí ako o dušu. Iným vyhovuje cvičenie vo fitnescentre, kde si môžu pokojne prechádzať od stroja k stroju, sledovať po očku ostaných návštevníkov a prípadne aj byť sledovaný. Mnohým ľuďom však nič z toho „nevonia“ a preto sa rozhodnú, že budú pravidelne plávať alebo behávať. Väčšina z nich však svoj záväzok venovať sa tomu pravidelne a dlhodobo nedodrží a potom nasleduje frustrácia zo seba samého. Mnohým ľuďom sa slovo chudnutie spája skôr s negatívnymi pocitmi, ako s pozitívnymi. Existuje však niekoľko aktivít, kde je to naopak.
Patrí medzi ne cvičenie Jumping, teda skákanie na malých trampolínkach, pri ktorom nielen chudnete a spevňujete si postavu, ale zlepšíte si celkovú fyzickú kondíciu, koordináciu a držanie tela, zmierni sa aj vaša celulitída a tie najhoršie faldíky doslova vytrasiete. Navyše, na hodine v sprievode dynamickej hudby a kvalifikovanej lektorky zažijete skutočnú zábavu. Veď si len predstavte tváre detí, ktoré tak zbožňujú skákanie na trampolínach. S dospelými je to podobne, ak na trampolínku raz vyskočíte, už sa vám z nej tak skoro nebude chcieť dole.
Pravidelným cvičením na trampolíne schudnete rýchlejšie ako pri akomkoľvek inom cvičení. Pätnásť minút na trampolínke sa rovná asi pol až trištvrte hodiny behu po kopcovitom teréne. Skákanie je účinnejšie ako bicyklovanie či rekreačný beh. Je prospešné pri bolestiach chrbta, zvyšuje kapacitu pľúc, pomáha znižovať krvný tlak, podporuje lymfatický obeh, prietok krvi v žilách, znižuje hladinu cholesterolu, zmierňuje únavu, menštruačné problémy a stimuluje metabolizmus. Navyše - je dokázané, že pôsobí proti depresii.
„Jumping u nás prebieha v skupinke okolo desať ľudí, aby lektorka mohla sledovať, či dané tempo vyhovuje všetkým,“ vraví lektorka Eňa z tanečného štúdia ŠancaTanca. „Okrem klasickej hodiny Jumpingu máme v ponuke ešte Jumping profi pre tých, ktorí chcú skákať na dvesto percent a tiež Jumping interval, založený na princípe intervalového tréningu, kedy sa strieda rýchle tempo s pomalším a tuky sa spaľujú rýchlejšie. A absolútnou novinkou je Jumping pre deti.“
Ak ste sa rozhodli tento fenomén vo svete cvičenia vyskúšať, vyberte sa do bratislavského štúdia tanca, pohybu a osobného rozvoja ŠancaTanca, kde si môžete okrem Jumpingu vybrať aj z množstva iných kurzov pre deti aj dospelých. Viac informácií sa dozviete na infolinke 0911 723 751 alebo na stránke www.sancatanca.sk
-Reklamná správa-