Utorok29. apríl 2025, meniny má Leo, Lea, zajtra Anastázia
Polooblačno 18 °C

Trpaslíčka požiadala o stoličku, vyhodili ju z práce!

ilustračné foto
ilustračné foto (Zdroj: indystar.com)

LONDÝN/BRATISLAVA - Americká vláda žaluje spoločnosť Starbucks, že vyhodila z práce trpaslíčku po tom, čo požiadala o stoličku alebo malé schodíky, aby si mohla plniť svoje povinnosti.

Starbucks zamietol žiadosť Elsy Sallardovej a ešte v ten deň u nich skončila. Spoločnosť vyhlásila, že takáto zamestnankyňa by mohla predstavovať nebezpečenstvo pre zákazníkov alebo kolegov. 

Americká Komisia pre rovnaké pracovné príležitosti podala žalobu, pretože podľa nej spoločnosť porušila federálny zákon a žene uprela právo na primerané podmienky.

"Starbucks sa stal virtuálnou ikonou modernej americkej kultúry, apeľujúcou na neuveriteľne rozmanitú zákaznícku základnu," uviedol vo výhlásení právník komisie, podľa ktorého by taká obrovská značka mala posilniť svoje postavnie aj tým, že bude ponúkať rovnaké príležitosti a prístup.

Hovorca spoločnosti poznamenal, že Sallardová dostala prácu iba na skúšku. Po troch dňoch v obchode v El Pase, štát Texax, rozhodli, že je práca pre ňu príliš fyzicky náročná. 

"Používanie stoličky v tomto prostredí jednoducho nie je rozumné," dodal.

Komisia sa pokúsi so Starbucks dosiahnuť mimosúdnu dohodu, kde žene nahradia nielen ušlú mzdu ale aj škody.

Nahlásiť chybu

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo
Shaboozey Steal Her From Me

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program