Nedeľa16. február 2025, meniny má Ida, Liana, zajtra Miloslava
Jasno 0 °C

Maďarsko a Spojené arabské emiráty rozširujú vzájomnú spoluprácu, hovorí Szijjártó

Péter Szijjártó
Péter Szijjártó (Zdroj: TASR/Jaroslav Novák)

BUDAPEŠŤ - Maďarsko aj Spojené arabské emiráty (SAE) potvrdili svoj záväzok rozširovať spoluprácu založenú na vzájomnom rešpekte a obe krajiny budú rázne konať proti terorizmu a v záujme mieru. Vyhlásil to v stredu v Abú Zabí maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó vo videozázname zverejnenom na Facebooku.

Szijjártó absolvuje dvojdňovú pracovnú návštevu SAE spolu s predsedom vlády Viktorom Orbánom, ktorý sa má stretnúť s prezidentom SAE šejkom Muhammadom bin Zájidom Ál Nahjánom. Ide o prvú oficiálnu návštevu maďarského ministerského predsedu v SAE.

archívne video

Hnutie Slovensko o spolupráci s KDH (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Szijjártó uviedol, že bilaterálne ekonomické vzťahy medzi Maďarskom a SAE sa dynamicky rozvíjajú. Vlani obchodný obrat medzi oboma krajinami dosiahol pol miliardy dolárov, pričom aktuálne došlo k dohode o rozšírení spolupráce v nových oblastiach.

"Rozbiehajú sa medzipodnikové spolupráce v oblastiach ťažby ropy a zemného plynu, energetiky a využívania obnoviteľných zdrojov energie a existuje vzájomná snaha o spoluprácu aj v bankovom sektore, digitálnom priemysle, telekomunikáciách a obrannom priemysle," dodal maďarský minister.

Viac o téme: SpoluprácaSpojené arabské emirátyPéter SzijjártóMaďarko
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo
Green Day Basket Case

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu