TURÍN – Istý astronóm z Talianska objavil na známom vyobrazení Panny Márie niečo tak zarážajúce, že sa s tým musel podeliť aj so širokou verejnosťou. I keď dielo vzniklo pred mnohými rokmi, jeho autor akoby predpovedal budúcnosť. Najšokujúcejšie na tom celom je, že mal úplnú pravdu. Tá sa týka aj súčasnej hlavy katolíckej cirkvi.
Keď sa taliansky astronóm Alessandro Massano rozhodol dôkladne preštudovať obraz Panny Márie z Mexika, tak ešte netušil, že ho to privedie k neuveriteľnému zisteniu. Massano je katolíkom a pôsobí v Astronomickom observatóriu a planetáriu v Alpette v meste Turín. Tento mesiac sa objavil v rozhovore pre Codice Ratzinger, aby diskutoval o svojich zisteniach. Informuje o tom Lifesite News.
Zjavenie Panny Márie v Mexiku
Taliansky astronóm sa domnieva, že objavil symbolický zoznam pápežov zvolených v rokoch 1534 až 2005 na slávnom obraze Panny Márie Guadalupskej. Massano zistil, že počet hviezd, ktoré sa objavujú na indiánskom plášti Panny Márie z kaktusových vlákien, zodpovedá počtu pápežov po Klementovi VII. (zjavenie Panny Márie z Guadalupe v roku 1531) až po Benedikta XVI. (2005). V rozmedzí týchto rokov bolo menovaných celkom 46 pápežov, čo zodpovedá počtu hviezd v každom súhvezdí obrazu, ktorý sa mal zjaviť Juanovi Diegovi.
Dokonalá zhoda
Astronóm Mario Rojas Sanchez už skôr zistil, že súhvezdia na plášti Panny Márie sú usporiadané presne tak, ako boli na oblohe dňa 12. decembra 1531. Na plášti však nie sú zastúpené všetky hviezdy každého súhvezdia. Objavuje sa iba jedna hviezda z každého zo štyroch súhvezdí - Hydra, Malý pes, Drak a Comae Berenices.
Len štyria pápeži menovaní v rokoch 1531 až 2005 si vybrali meno, ktoré si nezvolil ich nástupca: Július (III.), Ján (XXIII. ), Sixtus (V) a Marcellus (II). Z každého z troch súhvezdí Lupus, Canes Venatici (Poľovné psy) a Auriga (Povozník) sa objavujú iba dve hviezdy a medzi pápežmi boli od roku 1531 do roku 2013 dvaja Urbanovia (VII., VIII.), dvaja Alexandra (VII., VIII.) a dvaja Jánovia.
Zo súhvezdia Býka sa objavujú tri hviezdy a po roku 1531 bolo trikrát zvolené iba jedno pápežské meno, a to Lev (XI.-XIII.). V ďalších súhvezdiach Kentaur a Škorpión môžeme nájsť podobné znaky s výberom mien a počtom hviezd.
"Existuje tu dokonalá zhoda v počte hviezd prítomných na plášti Panny Márie a počtu mien, ktoré si vybrali noví pápeži," vysvetlil Massano. Astronóm sa čudoval, že sa vôbec niečo takéto mohlo stať, pričom tomu dával menšie šance ako výhre v lotérii. Súhvezdia a mená pápežov prirovnal k dvom súbežným železničným tratiam.
Menovanie papeža
Význam 46 hviezd a 46 pápežov má vážne dôsledky pre otázky legitimity pápežstva. Astronóm verí, že plášť odhaľuje skrytú pravdu, a síce, že Ján XXIII. bol zvolený za pápeža legitímnym spôsobom, zatiaľ čo František, nie.
"Pre mňa je toto skutočným posolstvom Panny Márie. Pápež František bol už pred už 500 rokmi predurčený na zvolenie nelegitímnym spôsobom, ale Ján XXIII. áno. Ide o toho istého Jána (pápeža), o ktorom široká verejnosť hovorí, že nemohol byť zvolený legitímne, pretože istý Gregor XVII. neprijal jeho zvolenie," vysvetlil Massano počas rozhovoru.
Podľa novinára Andreu Cionciho, ktorý robil rozhovor s turínskym astronóm Massanom, vyhnali pápeža Benedikta XVI. z úradu silné globálne vplyvy napojené na "slobodomurárov". Svoju rezignáciu len predstieral a preto nemohol byť jeho nástupca František zvolený legitímnym spôsobom. Cionci je autorom bestselleru "Ratzingerov kód" (2023), ktorá bola preložená do najmenej piatich jazykov a po celom svete sa predalo zatiaľ 20-tisíc výtlačkov.