Na mnohých miestach sveta si ľudia pripomínali Prvý máj ako Sviatok práce. Oslavne, formálne, znepokojene aj bojovne.
V Aténach pochodovali dva oddelené sprievody pripomínajúce si Sviatok práce. Odborové zväzy protestovali voči gréckej vláde, ktorá plánuje dôchodkovú reformu. Tá by mala podľa nich výrazne znížiť príjmy väčšiny penzistov.
Pakistanské ženy pracujúce v rybárskych oblastiach vykrikovali slogany spoza rybárskej siete počas zhromaždenia k Sviatku práce.
Kubánsky prezident Raul Castro počas prvomájového sprievodu v centre Havany.
Komunisti a ich sympatizanti oslavovali Prvý máj v centre Kyjeva. Tisícky komunistov sa zúčastnilo demonštrácií v centre Kyjeva a protestovali proti nárastu cien a vstupu Ukrajiny do NATO.
Iracký robotník pri taviacej peci taví kov v továrni v Bagdade. Pri príležitosti osláv Sviatku práce ostali v Iraku zatvorené školy a kancelárie. Irackí robotníci však išli radšej do práce, akoby mali stratiť časť výplaty.
Dieťa sleduje prvomájový sprievod v Bukurešti. Sprievod organizovala rumunská ľavicová strana a pritiahla pozornosť len malého množstva ľudí.
Po bejrútskych uliciach pochodovalo okolo 2500 členov libanonskej komunistickej strany. Sviatok práce využili ako príležitosť protestovať proti zhoršujpcej sa ekonomickej situácii v krajine.
V japonskom Tokiu pochodovali odborári.
Vodné delá, slzný plyn a obušky sprevádzali nepovolenú prvomájovú manifestáciu robotníkov a študentov v tureckom Istanbule. Bolo zadržaných 467 demnoštrantov a šesť policajtov bolo zranených.