NEW YORK - Americký rapper Busta Rhymes skončil v stredu večer za mrežami po tom, ako počas hádky v posilňovni v newyorskej štvrti Chelsea údajne hodil po jednom zo zamestnancov fľašu proteínového nápoja. Podľa polície fľaša zasiahla nemenovaného zamestnanca do zátylku, ten však žiadne vážnejšie zranenia neutrpel.
Štyridsaťtriročného interpreta obvinili z napadnutia a následne ho nadránom prepustili na slobodu. Na súd sa má dostaviť 6. novembra. Ako pre denník Daily News uviedlo viacero očitých svedkov, rapper a spomínaný zamestnanec mali spory už v minulosti. Stredajšiemu incidentu predchádzala hádka z utorka, keď Busta Rhymes prišiel do telocvične aj s kameramanom, ktorý ho mal nakrútiť počas cvičenia. To sa však zamestnancovi nepozdávalo a kameramana dnu nevpustil. Rapper prišiel do posilňovne znova v stredu, pričom si chcel kúpiť vodu a proteínový nápoj.
Zamestnanec mu však namiesto toho povedal, aby odišiel. Následne sa začali hádať, k fyzickému kontaktu však nedošlo, pretože sa medzi nich postavil rapperov ochrankár. Krátko na to prišli policajti a rappera zatkli, pričom napadnutý zamestnanec niekoľkokrát zmenil svoju výpoveď o tom, čo sa vlastne stalo.
Busta Rhymes, vlastným menom Trevor Tahiem Smith Jr., odštartoval hudobnú kariéru ako člen skupiny Leaders of the New School, s ktorou vydal dva albumy - A Future Without A Past... (1991) a T.I.M.E. (1993). Po rozpade tejto skupiny sa vydal na sólovú dráhu a v roku 1996 debutoval albumom The Coming. Nasledovali štúdiovky When Disaster Strikes... (1997), E.L.E. (Extinction Level Event): The Final World Front (1998), Anarchy (2000), Genesis (2001), It Ain't Safe No More... (2002), The Big Bang (2006), Back On My B.S. (2009) a Year Of The Dragon (2012). Medzi jeho najznámejšie hity patria skladby ako Put Your Hands Where My Eyes Could See, Dangerous, What's It Gonna Be?!, Break Ya Neck alebo I Know What You Want. Počas svojej kariéry získal jedenásť nominácií na Grammy a šestnásť na MTV Video Music Awards, ani jednu sa mu však nepodarilo premeniť na triumf. Okrem hudby sa tiež venuje herectvu, účinkoval napríklad v snímkach Osudové stretnutie (2000), Drsný Shaft (2000), Narkotiká (2002), Halloween: Vzkriesenie (2002) či Breaking Point (2009).