LOS ANGELES - Americká herečka Natalie Wood, ktorá prišla o život 29. novembra 1981 počas plavby neďaleko ostrova Santa Catalina pri pobreží južnej Kalifornie, mala podľa losangeleského koronera zranenia ešte pred utopením. Uviedol to v desaťstranovom dodatku k pitevnej správe.
Na herečkiných rukách a nohách našli modriny, na zadnej časti nôh mala škrabance a na tvári zas odreniny.
Vyšetrovanie príčiny úmrtia talentovanej hviezdy opäť otvorili v roku 2011. Smrť bola spočiatku označená ako nehoda, no už vlani v júli koroner jej príčinu zapísal ako "neurčenú". Dôvod tohto rozhodnutia vyšiel najavo až teraz, po zverejnení spomínaného dodatku. Na bližšie neurčenej príčine smrti pre nedostatok dôkazov a "nezodpovedané otázky" koroner trvá naďalej. Tiež stále nie je jasné, či Wood do vody skočila sama alebo či šlo o nehodu, ako sa spočiatku predpokladalo. Koroner však v lete uviedol, že sa určite utopila.
V noci 29. novembra 1981 sa Wood a jej vtedajší manžel Robert Wagner vybrali s Christopherom Walkenom na výlet svojou loďou Splendour. Trojica si dala večeru a drinky v Doug's Harbor Reef a následne pokračovala v popíjaní aj na lodi, kde sa Wagner a Walken začali hádať. Počas tejto hádky sa Wood rozhodla, že si pôjde ľahnúť, no keď jej šiel Wagner zaželať dobrú noc, bola preč. Predpokladalo sa, že sa uvoľnil záchranný čln a ona ho išla na palubu naspäť pripevniť, no pošmykla sa a spadla cez palubu. Istá žena, ktorá bola v tom čase na neďalekej jachte, vraj tvrdila, že okolo polnoci počula volanie o pomoc.
Vyšetrovanie neskôr uzavreli s tým, že Wood, ktorá údajne nebola veľmi dobrou plavkyňou a celý život sa bála hlbokej vody, mala na sebe ťažké šaty a navyše bola pod vplyvom alkoholu. Klebetilo sa však aj o tom, že pred nehodou sa Wood a Wagner pohádali kvôli Walkenovi. Wood a Robert Wagner sa po prvý raz vzali v roku 1957, no o päť rokov neskôr sa rozviedli. Obaja následne uzavreli nové manželstvá a mali deti, ale v roku 1972 sa opäť vzali. V marci 1974 sa im narodila jediná dcéra Courtney Wagner.
Herečkina sestra Lana Wood a kapitán jachty Dennis Davern vyzvali na opätovné otvorenie vyšetrovania už v roku 2010. Lana Wood povedala v marci 2010 pre CNN, že si je istá, že sa jej sestra a Wagner pred jej smrťou pohádali, no nepredpokladá, že by ju niekto zabil. "Chcem len, aby vyšla najavo pravda, skutočný príbeh," uviedla. Davern, ktorý je spoluautorom knihy o nehode Goodbye Natalie, Goodbye Splendour vydanej v septembri 2009, je tiež presvedčený, že herečkina smrť bola priamym dôsledkom jej hádky s Wagnerom. Ako uvádza webová stránka LA Times, jedným z dôvodov znovuotvorenia prípadu sú vyjadrenia vtedajšieho kapitána lode.
Podľa nemenovaného policajného zdroja dostalo oddelenie list od tretej osoby, ktorá tvrdí, že kapitán si v súvislosti s prípadnom spomenul na ďalšie okolnosti. Práve to naznačuje aj televízny špeciál 48 Hours Presents Vanity Fair: Hollywood Scandal, ktorý vychádza z rozhovorov s autormi spomínanej knihy Marti Rulli a Dennisom Davernom, ktorí tvrdia, že Wood sa v noci pred smrťou pohádala s manželom. Kapitán údajne pred zmiznutím Wood počul hádku a hlasné buchnutie. Tvrdí tiež, že mu Wagner povedal, aby nevolal pobrežnú hliadku.
Natalie Wood sa narodila 20. júla 1938 v San Franciscu. Takmer celý svoj život strávila pred kamerami a vo svetlách reflektorov. Hereckú kariéru odštartovala už ako dieťa vo vianočnej klasike Zázrak na 34. ulici (1947) a romantickom fantasy Duch a pani Muirová (1947). Neskôr si zahrala s Jamesom Deanom a Salom Mineom v romantickej dráme Rebel bez príčiny (1955), ktorá jej v roku 1956 vyniesla nomináciu na Oscara za vedľajšiu rolu. V roku 1956 účinkovala po boku Johna Waynea vo westerne Stopári. Rok 1962 jej priniesol oscarovú nomináciu za hlavnú úlohu v romantickej dráme Trblietanie v tráve (1961), kde si zahrala s Warrenom Beattym.
Na Oscara bola opäť nominovaná aj v roku 1964 za hlavnú rolu v snímke Muž, o ktorom nič neviem (1963), v ktorej sa po jej boku predstavil Steve McQueen. Známa je aj ako Maria z mimoriadne úspešnej filmovej adaptácie muzikálu West Side Story (1961). Zahrala si tiež v snímke Veľké preteky (1965) s Jackom Lemmonom, Tonym Curtisom a Petrom Falkom alebo komédii Bob a Carol a Ted a Alice (1969).