BRATISLAVA - Väčšina Slovákov, ktorá to má umožnené, momentálne pracuje z domu. Niektorí majú mnoho času, a tak sa na sociálnych sieťach rozmohol trend pečenia, varenia či rôznych výziev.
Za normálnych okolností je marec mesiac knihy, tento rok by sa dal nazvať aj mesiacom banánového chleba, kváskovania či stojky na rukách. To sú totiž tri najčastejšie skloňované slová na sociálnych sieťach počas izolácie, ktorú podstupujeme v dôsledku pandémie koronavírusu.
Začalo to banánovým chlebom, zrejme preto, že ľudia mali doma zásoby múky, tak ju potrebovali využiť. Rôzni influenceri však ponúkajú recepty aj na zdravšie recepty. Nájsť tak môžete banánový chlebík bez múky, bez vajec, s ovocím, s horkou čokoládou a rôzne iné varianty tohto receptu.
Potom prišlo na rad kváskovanie. Po múke a toaletnom papieri totiž ľudia začali vykupovať droždie a to sa zrazu stalo nedostatkovým tovarom. Ľuďom, ktorí počas pečenia banánového chlebíka nemali čas zbehnúť do potravín, tak ostali len oči pre plač.
No sociálne siete sú čarovné a ponúkajú riešenie na každý problém! Namiesto svojich detí a zvierat tak ľudia začali "prikrmovať" kvások a zdieľať rôzne vylepšenia a pokroky, ktoré majú gazdinkám uľahčiť život. A, samozrejme, nechýbali ani už hotové produkty z vykŕmeného kvásku.
Blíži sa však leto a postavu do plaviek si určite nevyrobíme jedením chlebíkov a rôznych iných kysnutých pochutín z kvásku a droždia. Keďže sú zatvorené aj fitness centrá, tréneri sa museli vynájsť a predcvičujú teraz online. Okrem jogy či silových cvičení však na sociálnych sieťach nájdete aj fotografie s heštegom #handstand, čiže stojka na rukách, ktorú momentálne skúša čoraz viac ľudí a svoje pokroky zdieľajú, kde inde, ako na sociálnych sieťach.
Tak čo, ktoré z týchto vecí ste vyskúšali aj vy?
{{ poll.title }}
{{ poll.title }}
{{ poll.thanks }}
{{ poll.title }}
{{ profiles[profileEvalueated.index].name }}
Zhoda: {{ profileEvalueated.weightPercentage }}%